Połączenia autobusowe z Warszawy

Każdy z nas ma swoje ulubione miejsce na wypoczynek. Malownicza wieś na Mazurach, góralska miejscowość w Tatrach albo nadmorskie miasteczko. Aby się tam dostać, potrzebujemy środków transportu, które nam to umożliwią. Z pomocą przychodzi dworzeconline.pl, który oferuje wiele połączeń międzymiastowych, między innymi z Warszawy. Możesz bezpiecznie kupić bilet za pośrednictwem naszej strony internetowej. Na każdym rozkładzie znajdziesz zarówno czas odjazdu, jak i czas przejazdu na miejsce docelowe.


Bilety Warszawa – Zakopane – odpocznij w województwie małopolskim

Zakopane od wielu lat kojarzy nam się z dwoma rzeczami: skokami narciarskimi i górami. Jednakże miasto to jest również świetne w sezonie letnim. Gubałówka, na którą można wjechać wyciągiem narciarskim lub wejść pieszo. Krupówki, które kryją masę tajemnic i restauracji ze smacznym jedzeniem, architektura typowa dla południa Polski sprawiają, że połączenie Warszawa – Zakopane cieszy się ogromną popularnością. Wielość szlaków turystycznych sprawia, że możemy odpoczywać i oddychać świeżym powietrzem. Co ważne, oszczędzamy pieniądze na paliwie i nie jesteśmy zmuszeni do poszukiwania miejsc parkingowych. Bilety Warszawa – Zakopane można kupić w atrakcyjnych cenach, dzięki czemu oszczędzamy pieniądze na inne atrakcje.


Warszawa – Kudowa-Zdrój –  skosztuj wody arsenowe

Kudowa-Zdrój jest pięknym, malowniczym miasteczkiem położonym w województwie dolnośląskim, które przyciąga turystów nie tylko w celu pobytu w sanatorium. Wśród wielu zabytków, które zapierają dech w piersiach, znajduje się Kaplica Czaszek, która jest jedną z trzech w Europie. Organizowane są tam Festiwale Moniuszkowskie, podczas których grane są utwory Stanisława Moniuszko, twórcy polskiej opery narodowej. Ponadto bliskość Pragi umożliwia odwiedzenie naszych południowych sąsiadów. Relacja Warszawa – Kudowa-Zdrój to idealna opcja dla osób, które cenią sobie ciszę, spokój i odpoczynek. Ponadto dzięki pijalni wód mineralnych, która znajduje się w parku zdrojowym, mamy możliwość skosztowania wody arsenowej.
Autobusy Warszawa – Pułtusk i Warszawa – Przasnysz

Miejscowości takie jak Przasnysz i Pułtusk, które znajdują się niedaleko Warszawy, nie kojarzą nam się zazwyczaj z wypoczynkiem i turystyką. A to błąd! W tych miejscach znajduje się masa zabytków, które warto odwiedzić, właśnie, chociażby ze względu na odległość. Dzięki autobusom Warszawa – Pułtusk, możemy mieć okazję, aby zobaczyć Gotycka Bazylikę kolegiacką Zwiastowania NMP z XV wieku czy Zamek Biskupi. Warto również odwiedzić kościół św. Józefa, który powstał w XVII wieku. Relacja Warszawa – Przasnysz umożliwia zwiedzenie kościoła farny pw. Wniebowzięcia NMP, który powstał w latach 1474-1485. Jest to gratka dla osób, które lubią historię, a ich fascynacje opierają się na dawnej architekturze.


Warszawa - Łomża i Warszawa - Inowrocław skosztuj wody arsenowe

Myśląc o wypoczynku, kierujemy się nad morze albo w góry. Jednakże obecnie coraz więcej miejscowości dostosowuje się do tego, aby przyjąć turystów. Są to między innymi Łomża i Inowrocław, do których można dostać się z Warszawy. Decydując się na relacje Warszawa – Łomża mamy okazję obejrzeć zabytkowe Stare Miasto i Katedrę św. Michała, której budowę rozpoczęto w 1504 roku. Inowrocław natomiast kojarzy się z solą – była ona tam wydobywana od czasów średniowiecza. Dzięki relacji Warszawa – Inowrocław możemy odwiedzić uzdrowisko, w którym znajduje się Park Solankowy i tężnia uzdrowiskowa..