Przydatne w podróży


Porady, sugestie, wskazówki - o czym warto pamiętać podczas podróży?

W tym dziale będziemy podpowiadać na co zwrócić uwagę planując swoje podróże, jak radzić sobie z nieprzewidzianymi trudnościami, jak podróżować aby przemieszczanie się między miastami było przyjemniejsze i prostsze. Zapraszamy do lektury.

Wykaz ulg - jak korzystać z ulg ustawowych?

 Podróżując komunikacją publiczną bardzo często pasażerowie mają problem z rzetelnymi informacjami na temat ulg ustawowych. Komu i kiedy przysługują, w jakim rodzaju transportu, jakie dokumenty uprawniają do tańszych przejazdów?Specjalnie dla pasażerów przygotowaliśmy czytelny wykaz wszystkich ulg ustawowych oraz dokumentów uprawniających do ich korzystania. Jakie ulgi przysługują dzieciom? jakie osobom niepełnosprawnym? W jakiej komunikacji? Wszystkiego dowiecie się z naszego poradnika.

Czytaj poradnik >>

Jak przygotować się w długą podróż autobusem?

 Wybierając się w podróż autobusem, nierzadko zdarza się, że są to przejazdy na trasach liczących kilkaset kilometrów, a nawet dłuższych. Takie długie podróże trwające nawet 6-7 godzin lub dłużej mogą stawać się nużące, męczące oraz dłużyć się w nieskończoność. Jak temu zaradzić? Jak przygotować się w długą podróż autokarem? Co wziąć ze sobą i o czym pamiętać? Na te i inne kwestie postaramy się odpowiedzieć w niniejszym poradniku.

  Zobacz poradnik dotyczący długich podróży >>

Jak podróżować z dziećmi autobusem?

 Planując podróż z dzieckiem komunikacją autobusową musimy pamiętać o kilku czynnikach aby w sposób bezproblemowy i komfortowy dojechać do punktu docelowego. Wybierając się z dzieckiem warto wziąć pod uwagę udogodnienia dla pasażerów będące w autokarze, czas podróży, bezpieczeństwo przejazdu czy dostępne ulgi dla dziecka. W tym miejscu podpowiemy jak zaplanować swoją podróż, na co zwrócić uwagę, co zabrać ze sobą oraz o czym pamiętać. Zapraszamy do zapoznania się z naszym najnowszym poradnikiem.

  Zobaczcie nasz poradnik >>

Jak podróżować ze zwierzętami? cz.1

 Planując podróż lub wyjazd zdarza się, że musimy zabrać ze sobą swojego domowego pupila - kota, psa, czasami mniejsze zwierzątko. Jakie są zasady przewozu zwierząt? Jakie warunki spełnić aby podróż odbyła się bezproblemowo? W tym miejscu będziemy opisywać warunki przewozu zwierząt w komunikacji dalekobieżnej, kolejowej, miejskiej, a także zasady panujące w najpopularniejszych liniach lotniczych. Na początek prezentujemy warunki przewozu w komunikacji autobusowej dalekobieżnej.

Czytaj poradnik >>

Jak podróżować ze zwierzętami? cz.2

 Druga część naszego poradnika o przewozie zwierząt. Tym razem podpowiadamy jakie zasady przy przewozie zwierząt obowiązują w komunikacji miejskiej, komunikacji lotniczej oraz komunikacji szynowej. Korzystając z różnych form komunikacji zbiorowej często natrafiamy na mnogość przepisów, ostrzeżeń czy regulaminów dotyczących przewozu zwierząt. W tym artykule postaramy się w jasny i prosty sposób opisać zasady przewozu zwierząt w poszczególnych rodzajach komunikacji oraz w przypadku konkretnych przewoźników.

  Zobaczcie kolejną część poradnika >>

8 + 1 rzecz, które trzeba zabrać ze sobą w podróż

Planowanie miejsca własnego urlopu, wycieczki czy wyjazdu jest jedną z przyjemniejszych czynności w całym procesie planowania swojej podróży. Natomiast najmniej lubianą rzeczą, która zazwyczaj odsuwana jest na ostatni moment to pakowanie walizki lub torby podróżnej. Zostawiając ten konieczny obowiązek na ostatnią chwilę narażamy się, że w pośpiechu zapomnimy o najważniejszych rzeczach. Aby uniknąć takich niespodzianek i niepotrzebnego stresu przeczytajcie nasz poradnik, w którym podpowiadamy o czym pamiętać oraz co zabrać ze sobą w podróż.

  Zobaczcie nasz poradnik >>