Jak przygotować się w długą podróż autobusem?

Współpracujący z Dworcem Online przewoźnicy oferują szeroki wachlarz kursów dalekobieżnych. Podróże te niejednokrotnie trwają nawet kilkanaście godzin. Perspektywa długiej jazdy autokarem wielu osobom spędza sen z powiek.

Podpowiemy jak przygotować się do długiej podróży tak, by minęła szybko i przyjemnie oraz jak wybierać rodzaje połączeń aby jechać komfortowym autokarem.

Wybór przewoźnika

Pamiętajmy, że komfort podroży autobusem w dużej mierze zależy od standardu autokaru, którym będziemy podróżować oraz od zapewnionych udogodnień.

Dlatego bezpiecznie jest wybierać przewoźników, których już znamy i wiemy jakim taborem dysponują. Aby pomóc naszym pasażerom w wyborze, rozwijamy na Dworcu Online standardy podróży przewoźnika. Tak aby podczas zakupu wiedzieć jakim standardem autobusu pojedziemy. Więcej na temat standardów podróży w zakładce FAQ >>>

jak podróżować na długich dystansach autokarem

Najważniejsze rzeczy pod ręką

Już pakując torby do bagażnika warto pamiętać, że będziemy mieli do nich dostęp dopiero gdy dotrzemy do celu podróży. Dlatego, tak ważna jest zawartość naszego bagażu podręcznego. Koniecznie miejmy przy sobie portfel, dokumenty osobiste oraz telefon. Należy również zapakować prowiant oraz napoje, a także niezbędne leki.

Przede wszystkim komfort

Wiele osób przesypia znaczną część podróży. W ten sposób czas mija zdecydowanie szybciej, a podróż upływa przyjemniej. Warto zaopatrzyć się w wygodną poduszkę zakładaną na kark, która zamortyzuje nieprzyjemne wstrząsy podczas jazdy oraz koc – aby nie zmarznąć, zwłaszcza gdy podróżujemy nocą.

Lekkostrawne jedzenie

Podczas wielogodzinnej podróży najlepiej jeść lekkie posiłki oraz pić niegazowaną wodę. Nie warto ryzykować jedząc rzeczy, których nie znamy i nie możemy przewidzieć reakcji naszego organizmu. Wybierajmy zatem lekkostrawne, zdrowe przekąski, po których nie będziemy czuć się ciężko i nieprzyjemnie. Z uwagi na innych pasażerów warto zrezygnować z jedzenia, które posiada specyficzny, intensywny zapach. Unikajmy również z alkoholu.

Poducza do jazdy autobusem
nie zapomnijmy o jedzeniu podczas podróży
Dobra książka - niezbędny element długich tras autobusowych
urządzenia elektroniczne w podróży autobusem

Rozrywka

Wiele autokarów wyposażonych jest w tv, wifi, gniazdka elektryczne. Podróż umilić nam może korzystanie z urządzeń multimedialnych jak np. tablet czy laptop. Oglądając w drodze ulubiony film droga minie zdecydowanie szybciej. Nie zapominajmy jednak, że podczas oglądania filmów czy słuchania muzyki należy założyć słuchawki, tak, by nie przeszkadzać innym pasażerom. Podróż umili również dobra książką, której lektura skupi naszą uwagę na dłuższy czas.

Na wypadek choroby lub złego samopoczucia

Wiele osób skarży się na złe samopoczucie podczas jazdy autokarem. Wywołane jest to chorobą lokomocyjną bądź przemęczeniem z powodu długiej jazdy. Nie zapominajmy zatem o zabraniu odpowiednich leków, które pomogą przetrwać długą trasę, a także chusteczek, ręczników papierowych oraz torebek foliowych. Warto również mieć przy sobie odzież na przebranie – przyda się to zwłaszcza gdy podróżujemy z dziećmi.

Jak zaplanować długą podróż? Zobacz nasz poradnik dotyczący długich podróży. O czym pamiętać, jak się przygotować się aby wygodnie dotrzeć do celu.